Kodus

Praktilised nõuanded Montessori koduseks rakendamiseks

Väikelapsed köögis

Köök on imeline koht – ja eriti väikelapse jaoks! Seal on lõhnad, maitsed, tekstuurid – köök on täis sensoorseid kogemusi, ja nagu me teame – väikelaps vajab just neid, et kasvada ja areneda. Igasugune õppimine toimub läbi meelte – väikelaps on sensoorne ehk meelte kaudu õppija. Peale looduses olemise ongi köök selleks parim koht.

Mis on Montessori veebiloengu järelkaja - Helgus.ee

Eesti Montessori ühing pakub vaatamiseks Montessori juhendaja Ruth Maria Roosi veebiloengut: Mis on Montessori. Svetlana vaatas ja jagas teda enim kõnetanud mõtteid.

Kirjutama ja lugema õppimine

Asnate Tuulik kirjeldab oma pere näitel kirjutama ja lugema õppimist Montessori meetodit järgides. 

Distantsõpe ja Montessori

Käimas on juba neljas nädal, mil koolid on suletud ja toimub distantsõpe. Arusaadav, et selline muutus on keeruline, kuid siiani on murettekitav lapsevanematelt kostuv tagasiside – lapsed ei saa iseseisvalt hakkama (mis on mõistetav), vajavad väga palju tuge (kuigi enamus vanematest peavad ise kas kodus tööd tegema või jätkuvalt tööl käima), õppimine kestab terve päeva või isegi hilisööni.

Väikelapse arengu toetamine

Zahra Kassam räägib koduse õpikeskkonna kujundamise olulisusest alla kolmeaastaste laste arengu toetamisel. 

Uudis

Liitu meie uudiskirjaga!

Blogi

  • Väikelapsed köögis

    Köök on imeline koht – ja eriti väikelapse jaoks! Seal on lõhnad, maitsed, tekstuurid – köök on täis sensoorseid kogemusi, ja nagu me teame –...

Sündmus

Lehekülg kasutab küpsiseid (cookies). See aitab veebisaidil meelde jätta sinu tehtud valikuid meie lehel. Lehte külastades nõustud sellega, et kasutame küpsiseid.