Montessori pedagoogika põhimõtted
Montessori pedagoogika praktiline rakendamine
Praktilised nõuanded Montessori koduseks rakendamiseks

 

Autorid

Eesti Montessori ühingu blogisse on oodatud artiklid ja kaastööd inimestelt, kellele Montessori õpetus on eriti südamelähedane ning kes on otsustanud seda teemat põhjalikumalt uurida ja analüüsida. Blogis avaldame artikleid, mis põhinevad Maria Montessori või teiste autorite raamatutest tuttavatel teooriatel, samuti vahendame hea meelega kirjutisi Montessori pedagoogika põhimõtete praktilisest rakendamisest nii lasteasutustes kui ka kodus.

Kui soovid blogile kaastööd teha, võta ühendust blogi kuraatori Kerli-Kristiga!

Blogisse on artikleid kirjutanud:

 

Kristi
Kerli-Kristi Allikvee
Montessori pedagoogikast huvitusin tõsisemalt aastal 2004, kui kursusekaaslane sel teemal esitluse pidas. Selle lühikese esitluse jooksul sain aru, et kuuldu vastas täielikult minu nägemusele lapsest ja lapsepõlvest, lisaks veel need võrratud abstraktseid mõisteid käegakatsuval viisil õpetavad vahendid… Sealt see seeme idanema hakkas.
Maria Montessori näol on olnud tegemist uskumatult targa ja hingelt ilusa inimesega. Tänapäeva neuroteadus on avastanud samu asju, mida Montessori üle saja aasta tagasi lapsevaatluse käigus täheldas. Kõlab uskumatuna, aga on tõsi! Minust sai kõigepealt ema armsale Montessori-lapsele ja mõned aastad hiljem ka Montessori juhendaja (AMI 3–6).

 

Asnate
Asnate Tuulik
Olen kahe lapse ema, rahvuselt lätlane, abielus eestlasega (kes on alati abivalmis parandama mu eestikeelseid tekste). Oma lastega olen Montessori lähenemist kasutanud algusest peale, nüüd oleme alustanud Montessori koduõppega vanusele 3–6. Montessorist lugesin esimest korda Läti blogidest, Lätis on Montessori palju rohkem levinud kui Eestis. Ma tahaks panustada, et ka eestlasteni jõuaks rohkem infot Montessori kohta, sest usun, et sellest oleks kasu kõikidel lastel ning ka tervel ühiskonnal. Loodan toeks olla lapsevanematele, kes kasvatavad ise oma lapsi kodus, sest usun, et ka kodustes tingimustes on võimalik Montessori pedagoogikat rakendada. Mu unistus oleks aga Montessori kool.

 

Liina
Liina Tettermann
Olen aastase tütre ema. Montessori meetodist lugesin last oodates ja kohe tekkis minus suur äratundmisrõõm, mulle oleks sellises koolis kindlasti väga meeldinud. Dr Maria Montessori õpetus tundub minu jaoks lihtne ja loogiline, mul on suur austus selle teadlase vastu, kelle elutööks oli laste heaolu, arengu ja õppimisrõõmu toetamine. Austan oma last ning, nagu iga vanem, soovin talle parimat – olen veendunud, et Montessori lähenemine on selleks õige tee.

 

Anu
Anu Linnamägi
Olen ema kahele lapsele, 4-aastasele poisile ja aastasele tüdrukule. Minu teekond Montessori juurde sai alguse mõni aasta tagasi, kui paariaastase poja kõrvalt jõudsid minuni esimesed artiklid selle meetodi kohta. See lummas mind kohe ja võtsin sealt koduse keskkonna kohandamiseks omaks mitmeid ideid. Samas on see olnud pikk teekond mõistmaks Montessori filosoofiat sügavamalt. Õpin selle kohta iga päev midagi uut ja rakendan õpitut kodus oma laste peal, nii nagu oskan ja saan. Montessori maailma lihtsus, süsteemsus ja kord kõlavad kokku minu minimalistliku ja holistilise maailmavaatega.

 

Meeli
Meeli Verlinden
Olen tulevane Montessori juhendaja vanuserühmale 3-6 aastat. Tee Montessori meetodini algas minu sisemisest suundumusest hoida korras mind ümbritsevat keskkonda ning kaasata selle korra saavutamisse ka oma lapsi. Mitmele lapsevanemana tehtud otsusele olen hiljem leidnud teoreetilist tuge just Montessori pedagoogikale viitavatest materjalidest. Olen pühendunud lapsevanem ja pühendunud õppija. Seega tundus igati loogiline sukelduda mind köitvasse teemasse täielikult ja omandada selle kohta eksperdi tasemel teadmised AMI õpetajakoolitusel Soomes.