Märgis ”Eesti Montessori Ühing soovitab”

Märgis ”Eesti Montessori Ühing soovitab”

Oleme loonud märgise ”Eesti Montessori Ühing soovitab”. Märgisega soovime tõsta esile tooteid, mida Eesti ettevõtjad on loonud pidades silmas Montessori põhimõtteid ning toetada ja tunnustada Eesti ettevõtteid, kelle südamesoov on panustada laste arengusse.  Ühtlasi muudab märgis Montessori pedagoogika põhimõtetega kooskõlas olevad tooted huviliste jaoks teiste seas paremini eristatavaks. Märgist ”Eesti Montessori Ühing soovitab” väljastatakse kolmes erinevas kategoorias: 

 1. Montessori vahend;

 2. eestikeelne raamat, mis käsitleb Montessori pedagoogikat;

 3. muu abivahend, mis toetab lapse iseseisvust ja mida kasutatakse Montessori pedagoogika rakendamisel(välja arvatud mööbel). 

Märgis “Eesti Montessori Ühing soovitab” on seotud konkreetse tootega, mille Eesti Montessori Ühingu poolt loodud komisjon on heaks kiitnud. Komisjon koosneb vabatahtlikest AMI diplomeeritud juhendajatest. 

 

 

 

 

 

 

Märgise ”Eesti Montessori Ühing soovitab” saanud tooted 

Eestikeelsed raamatud, mis käsitlevad Montessori pedagoogikat

AS Tänapäev

Muud abivahendid, mis toetavad lapse iseseisvust ja mida kasutatakse Montessori pedagoogika rakendamisel

Nupu Learning OÜ

 

Märgise “Eesti Montessori Ühing soovitab” taotlemise kord

 1. Palume eelnevalt  tutvuda koostöölepinguga. 

 2. Märgise taotlemise soovi korral tuleb sellest Eesti Montessori Ühingule vabas vormis teada anda meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Avaldusele tuleb lisada toote kategooria, tootefotod ning -tutvustus. Fotod palume teha toote kõikidest külgedest, et saada võimalikult hea ülevaade toote omadustest. Montessori vahendite ning muude abivahendite puhul palume välja tuua, mis vanuses lastele on toode mõeldud, kuidas seda lapsele näidata ning milliseid oskusi see lapsel omandada või arendada aitab. 

 3. Komisjon otsustab märgise väljastamise üle kord kvartalis. Avalduste vastuvõtmise tähtajad aastal 2024. aastal  on 15.02.2024, 15.05.2024, 15.08.2024 ja 15.11.2024. 

 4. Komisjon vaatab avalduse läbi ning annab taotlejale kirjalikult tagasisidet hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul. 

 5. Kui toode ei vaja muutmist ega täiustamist, lepitakse kokku toote füüsilise kontrollimise kord. 

 6. Hiljemalt 2-4 nädala jooksul pärast toote füüsilisel kujul kontrollimist annab komisjon tagasisidet, kas antud toode võiks saada märgise. 

 7. Pärast märgise väljastamise positiivset otsust sõlmitakse tootja ning Eesti Montessori Ühingu vahel koostööleping. Õigus märgist kasutada tekib pärast koostöölepingu ning kõigi selle lisade mõlemapoolset allkirjastamist. 

 8. Pärast koostöölepingu ja selle lisade allkirjastamist saadab Eesti Montessori Ühing tootja meilile digitaalse märgise, mida tootja saab kasutada vastavalt koostöölepingu tingimustele. Lisaks saadetakse tootjale digitaalne flaieri trükifail.

 9. Kui toode vajab täiendamist või muutmist, aitab Eesti Montessori Ühing tootjal kontakti saada vastava spetsialistiga. Eesti Montessori Ühing vastavat konsultatsiooni tootjatele ei paku. 

 

Märgise “Eesti Montessori Ühing soovitab” komisjon

Märgise ”Eesti Montessori Ühing soovitab” väljastamise üle otsustab Eesti Montessori Ühingu poolt loodud komisjon, mis koosneb vabatahtlikest AMI diplomeeritud juhendajatest. 2024. aastal okuuluvad komisjoni Kerli-Kristi Allikvee (AMI 3–6 ja AMI 0–3) , Epp Linke (AMI 0–3), Ruth-Maria Roosi-Ott (3–6) ja Eliisa Silmet (AMI 0–3).