“Üks õppemeetodi veatuse näitajaid on lapse õnnelikkus.”

Maria Montessori
Meetod, mille toimimist tänapäeva neuroteadus on kinnitanud

Meetod, mille toimimist tänapäeva neuroteadus on kinnitanud

Kinodes esilinastus film „Maria Montessori“

Kinos Artis toimus filmi „Maria Montessori“ esilinastus, kus pärast hingeliigutavat kinotükki võtsid sõna poliitik Liina Kersna, ajaloolane ja kasvatusteadlane Milvi Martina Piir ja Montessori lasteaiarühma juhendaja Ruth Maria Roosi-Ott. 

Maria Montessori loo algus

Filmis oli muidugi vaid väike osa Maria elust. Linateoses nägi Montessori pedagoogika lätet ja seda, kuidas Maria katsetas meetodit erivajadustega laste peal, kuid märkas, et see toimib ka tavalastega, aga nemad ei vaja niivõrd palju juhendamist ja avastavad ise. 

Kevade tippsündmus - Montessori inspiratsioonikonverents 2024!

10. mail ja 11. mail 2024 ootame kõiki õpetajaid, haridusjuhte, lapsevanemaid ja haridushuvilisi

MONTESSORI INSPIRATSIOONIKONVERENTSILE!

Tegemist on kahepäevase suurüritusega, kuhu on tulemas mitmeid põnevaid külalisi Eestist ja välismaalt. Kavas on ettekanded, diskussioonid ja praktilised töötoad.

KUS? PROTO avastustehas, Peetri 10, Tallinn

MILLAL? 10.05 ja 11.05.2024, mõlemal päeval 09:30-17:00

PILETID OSTA SIIT!

Kahepäeva pilet 99 eurot 

Ühepäeva pilet 69 eurot 

Toetajapilet 159 eurot (tagab sissepääsu mõlemal päeval)- selle pileti ostuga toetad 6-12 juhendajakoolituse toimumist Eestis! 

Piletihind sisaldab päeva jooksul lõunat ja kohvipausi.

Pileteid on müügil piiratud koguses!

VAATA KONVERENTSI KAVA

REEDEL, 10. MAIL avame teemasid väikelaste arengu toetamiseks, jagame inspiratsiooni lapsevanematele ning lasteaia- ja kooliõpetajatele, andes sissevaate kindlasse ainealasse ja ainetevahelisse lõimingusse, mis on Montessori rühmas ja klassis igapäevane. Arutleme eneseregulatsiooni arengu ja iseseisva õppija teemal. Lisaks toimuvad praktilised töötoad paralleelsessioonidena.

Esinevad erinevate vanuserühmade Montessori juhendajad ja haridusmõtlejad: Liina Kersna, Epp Linke (0-3), Eliisa Silmet (0-3), Ruth Maria Roosi-Ott (3-6), Kristi Chapuis (6-12), Kadre Saar (6-12), Jane Kalajärv (6-12), Anu Linnamägi (6-12), Bo Mynett (6-12, töötuba inglise keeles) jt.

Ettekanded on eesti keeles.

LAUPÄEVAL, 11. MAIL astuvad lavale välisesinejad! Teadmisi, kogemusi ja inspiratsiooni jagavad AMI Montessori taustaga koolitajad, juhendajad ja koolijuhid mujalt Euroopast. 

Päev pakub inspiratsiooni sügavama Montessori huviga lapsevanematele, õpetajatele, Montessori juhendajatele, hariduspoliitika kujundajatele. Oodatud on kõik, keda Montessori haridus ühel või teisel põhjusel kõnetab!

Päeva jooksul on ettekanded kõikide vanuserühmade osas. Esinevad: Tiina Suominen (Soome), Kristi Chapuis (Šveits/Eesti), Bo Mynett (Holland), Timo Nadolny (Saksamaa) jt.

Päeva rikastab hariduspsühholoogide Grete Arro ja Kati Ausi kahekõne, kus nad vaatavad otsa sellele, mis on õppimine.

Ettekanded on peamiselt inglise keeles.

Õpi Montessori juhendajaks ja alusta tööd lasteaiarühmas!

26. veebruaril stardib Eesti Montessori instituudis Montessori 3-6 vanuserühma juhendajakoolitus.

Otsitakse õppijaid, kes on huvitatud stipendiumist, et õpe läbida ning hiljem alustada tööd Montessori rühmas!

1. Keila linn ja piirkond

Keila Montessori MTÜ pakub stipendiumi ja palub huvilistel täita ankeedi: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeaam98WU5UTS.../viewform
  

2. Laagri, Saue ja Saku piirkond, tulevane töökoht Väike Päike lasteaias

Piirkonna lapsevanemad koos Väike-Päike eralasteaiaga pakuvad:
· Stipendiumi koolituskulude katmiseks
· Töökohta avatavas Montessori lasteaiarühmas 2025 sügisel Laagri või Saku piirkonnas
Huvilistel palume täita ankeedi: https://bit.ly/SakuMontessori või kirjutada margit.egerer@gmail.com

 

3. Harku vald, tulevane töökoht Merikülas (Pangapealse Lasteaed)

Harku vald koostöös Eesti Montessori Ühinguga pakub stipendiumi õppijale.

Huvilisel kirjutada Pangapealse Lasteaia direktorile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. hiljemalt 21. veebruaril! Küsimuste korral võib samuti kirjutada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistada 5083433.

 

4. Tartu linn

Tartu Montessori Kodu MTÜ toetab õppijat stipendiumiga ning loob töökoha Montessori rühmas pärast õpingute lõppu. Võta kohe ühendust telefonil 5584960 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

Kandideeri kohe!

Sind oodatakse väga õppima ning pärast koolitust lasterühma tööle!

Koolituse täpne kava ja info on leitav siin: https://mariamontessori.ee/koolitused/ 

Uudis

Liitu meie uudiskirjaga!

Blogi

  • Lapse täielik aktsepteerimine

    Tänased lapsed on tuleviku täiskasvanud ja kõik tänased täiskasvanud tulevad oma lapsepõlvest. See on üks Montessori pedagoogika juhtmõtetest, seda...
Lehekülg kasutab küpsiseid (cookies). See aitab veebisaidil meelde jätta sinu tehtud valikuid meie lehel. Lehte külastades nõustud sellega, et kasutame küpsiseid.