“Üks õppemeetodi veatuse näitajaid on lapse õnnelikkus.”

Maria Montessori

Harku vald avas omavalitsuse toel loodud Montessori rühma

 

Eesti Montessori Ühingu, Harku Vallavalitsuse ja Pangapealse Lasteaia koostöös avati 11. juunil 2021. a. pidulikult Eesti esimene omavalitsuse toel loodud autentne Montessori rühm. Rühm on avatud olnud alates 2021 a jaanuarist, vaikselt on keskkond täienenud ja valmis saanud, lapsed ja juhendaja ning assistendid tööga kohanenud. On hea aeg tagasi vaadata, kuidas kõik alguse sai. 

Sel sügisel on võimalus tööd alustada kolmel Montessori juhendaja assistendil

Eesti haridusmaastikul on Montessori juhendaja assistendi ametinimetus  uus. Töökoht on Montessori rühmas ning kuigi neid on Eestis ka varem eksisteerinud, on alles hiljuti avatud mitmeid 3–6 vanuseastme uusi rühmi nii munitsipaallasteaias kui erahoidudes. Ametikoht sarnaneb lasteaia abiõpetaja rollile, kuid on siiski erinev. Peamise erinevusena võib välja tuua Montessori pedagoogikast lähtumise rühma töökorralduse ja päevakava osas, huvi Montessori vastu on töös kindlasti eelduseks ja baasteadmised tulevad kasuks. Montessori assistendiks on võimalik õppida rühmas kohapeal või AMI rahvusvahelistel kursustel.

Kolmandad Eesti Montessori Ühingu suvepäevad toimusid Saaremaal

Kauaoodatud Eesti Montessori Ühingu suvepäevad toimusid seekord 30. juulist 1. augustini Saaremaal, Andruse mahe- ja turismitalus. Suvepäevad on pereüritus, kus oli imeline võimalus saada kokku sarnaselt mõtlevate peredega ja jagada kogemusi. Tegevusi ja põnevat jagus nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Uudis

Liitu meie uudiskirjaga!

Blogi

  • Väikelapsed köögis

    Köök on imeline koht – ja eriti väikelapse jaoks! Seal on lõhnad, maitsed, tekstuurid – köök on täis sensoorseid kogemusi, ja nagu me teame –...

Sündmus

Lehekülg kasutab küpsiseid (cookies). See aitab veebisaidil meelde jätta sinu tehtud valikuid meie lehel. Lehte külastades nõustud sellega, et kasutame küpsiseid.