Mis on Montessori veebiloengu järelkaja - Helgus.ee

Eesti Montessori ühing pakub vaatamiseks Montessori juhendaja Ruth Maria Roosi veebiloengut: Mis on Montessori. Svetlana vaatas ja jagas teda enim kõnetanud mõtteid.

"Kui laps saab tegutseda oma soodumustest lähtuvalt, toetab see tema arengut. Vastasel juhul tekivad lapses sisemised pinged ning frustratsioon, sest ta ei saa oma täit potentsiaali rakendada. Sama kehtib ka tundlike perioodide kohta – laps peab saama tegeleda justnimelt tema konkreetsele arenguperioodile omaste tegevustega, siis ta on rõõmus ja harmooniline."

Minu meelest ei ole sellega silmas peetud seda, et kui need punktid on täidetud, siis laps ongi kogu aeg rõõsa ja rõõmus. Ei, kindlasti tuleb ette ka raskemaid hetki, suuri emotsioone ning vanema kannatust proovile panevaid momente. AGA üldjoontes on see kõik normaalne, sest see käib arenguprotsessi juurde. Ma usun, et kui laps on justkui põhjuseta pahur ja viril, protestib palju ning on pidevalt “halvas tujus”, tuleks vaadata – kas äkki me takistame teda kuidagi tema arengus ...

Loe täpsemalt Svetlana blogist Helgus.ee