Montessori visuaalsed õhukarussellid

16.06.2018 11:00 - 16.06.2018 14:00

 Muraste, Harjumaa


Kutsun teid kohtuma koduses hubases keskkonnas, saamaks osa loengust ja töötoast, mille raames valmivad kaks esimest Montessori õhukarusselli.

Munari õhukarussell on mõeldud beebidele vanuses umbes 2–6 nädalat, olenevalt lapse huvi püsimisest. Oma olemuselt kontrastidel põhinev mustvalge ja klaaskuuliga (töötoas kasutame plastikust kuuli) konstruktsioon on suurepärane vahend, mida oma lapsele esimesena tutvustada. Munari õhukarussell aitab beebil arendada fokusseerimisvõimet ja keskendumist, on just parajalt stimuleeriv ning kuna liigub õhu mõjul aeglaselt, suudab beebi selle liikumist jälgida. Selles vanuses lapsed küll näevad värve, kuid ei suuda neid eristada, seega on mustvalged kujutised neile kõige sobilikumad.

Oktaeedrite õhukarussell on mõeldud beebidele vanuses 5–8 nädalat, olenevalt lapse huvi püsimisest. See õhukarussell koosneb kolmest põhivärvides kaheksatahukast. Selles vanuses on lapse nägemine juba rohkem arenenud ning ta suudab paremini fokusseerida. Põhivärvides kujundite jälgimine on paras stimulatsioon ning kaheksatahukad on välja valitud selleks, et luua alused kolmemõõtmelisuse, geomeetriliste kujundite ja nende suhete mõistmiseks.

Loengus tutvustan põgusalt Maria Montessorit ja tema pedagoogika põhimõtteid, räägin lähemalt õhukarussellidest ja beebile nende vaatlemiseks sobiliku keskkonna loomisest. Töötoa osas valmistame koos Munari ja oktaeedrite õhukarussellid.

Toimumisaeg: 16.06.2018 kell 11.00–14.00
Toimumiskoht: Muraste küla, täpsem aadress pärast registreerumist
Osalustasu: 20 eurot, sisaldab materjale
Registreerimine: Registreerimine on lõppenud
Info: Eliisa Silmet, Kes keda kasvatab, 58 531 221