Loeng ja vestlus “Montessori kasutamine kodus oma lastega”, Evelīna Sproģe Lätist.

Loeng ja vestlus “Montessori kasutamine kodus oma lastega”, Evelīna Sproģe Lätist.

12.05.2018 12:00 - 12.05.2018 16:00

Põnni mängumaa Lutheri päevahoid, Vana-Lõuna 39A, 10134 Tallinn


12. mail - loeng ja vestlus “Montessori kasutamine kodus oma lastega”. Loengut annab lätlanna Evelīna Sproģe, kes on Läti piires kuulus Montessori-ema ja blogija. Juba aastaid peab ta oma blogi nimega “Mammas Smaids” (Emme naeratus, https://mammassmaids.net/), kus ta kirjutab sellest, kuidas kasutab Montessori meetodit kodus oma lastega. Hetkel ta väga aktiivselt ei blogi, kuid annab loenguid ja seminare lapsevanematele. Viimasel rahvusvahelisel Montessori konverentsil Lätis oli tema ettekanne just teemal, kuidas kasutada Montessorit kodustes tingimustes. Evelīna on koostanud ka loengute tsükli lapsevanematele, et tutvustada eraldi kõiki Montessori valdkondi (vanusele 3-6, nt Praktline elu, Meeltevahendid, Keel jne). Lisaks korraldab ta lastele huvitavaid Montessori vaimus töötubasid. Tagasiside tema poolt korraldatud üritustele on alati hea - Evelīna on väga loova hingega inimene ja oskab välja mõelda toredaid viise, kuidas lihtsasti kättesaadavate vahenditega Montessori põhimõtteid ellu viia.

Evelīna on läbinud Montessori pedagoogika lühikursuse vanusegrupile 3-6 aastat (kohalik kursus Lätis, mida korraldab üks AMI haridusega Montessori õpetaja) ning rahvusvahelise kursuse 6-12 vanusegrupile. 
Temal endal on 4 last, vanustes 3 kuni 10 aastat ning kõik tema lapsed on koduõppel.

Oleme kutsunud Evelīna Tallinnasse meile rääkima sissejuhatavalt Montessori kasutamisest kodus (keskendudes vanustele 2,5-6), loengule järgneb ka vestlus ehk küsimused-vastused vabas õhkkonnas. Ürituse algus on kell 12:00 ja kestus umbes 3-4 tundi. Üritus toimub inglise keeles. Loengu sihtgrupiks on igapäevaselt kodus Montessori meetodit rakendavad lapsevanemad, nii alustavad kui kogemustega. Kuna kohtade arv on piiratud (max 25 osalejat), pakume esimesena võimalust osalemiseks ühingu liikmetele.
Üritus toimub aadressil: Vana-Lõuna 39a, Tallinn (Põnni mängumaa Lutheri päevahoid).

Kontakt: Asnate Tuulik, Eesti Montessori Ühing, telefon 56650997