Töötuba: "Sissejuhatus ja igapäevaelu" Kerli-Kristi Allikvee

02.02.2019 kell 13.00-17.00

Pehme Sünni Kool, Telliskivi 57, Tallinn

ESIMESE TÖÖTOA KOHAD ON TÄIS!

Suurepärane põhjus astuda Eesti Montessori Ühingu liikmeks! 

Algab Eesti Montessori Ühingu liikmetele mõeldud töötubade sari, mida juhendab ühingu juhatuse liige ja  Montessori juhendaja (AMI 3–6) Kerli-Kristi Allikvee.
Enda kohta kirjutab ta nii: 
"Minu huvi Montessori pedagoogika vastu sai alguse üle kümne aasta tagasi, aastal 2004, kui kursusekaaslane sel teemal esitluse pidas. Lühikese esitluse jooksul sain aru, et kuuldu vastas täielikult minu nägemusele lapsest ja lapsepõlvest, lisaks veel need maagilised abstraktseid mõisteid käegakatsuval viisil õpetavad materjalid … Sealt see seeme idanema hakkas. Viimased viis-kuus aastat olen töötanud 3–6 vanuserühma juhendana Soomes, ühtlasi olen Montessori-lapse ema."
 
Sarja jooksul toimub neli töötuba, mis põhinevad 3–6 vanuserühma õppeprogrammi teemadel:
1. Sissejuhatus ja igapäevaelu valdkond (02.02.2019)
2. Meelte arengu toetamine ja kultuur (24.03.2019)
3. Emakeel (13.04.2019)
4. Matemaatika (25.05.2019)
Töötubades 2–4 valmistame koos ka vahendeid. Kuna Montessori pedagoogika on tervik, kus teooria on tugevalt praktikaga läbi põimunud ning eri valdkonnad toetavad üksteist, on soovituslik osaleda terves töötubade sarjas.
Esimene töötuba koosneb kahest suuremast osast.
Kõigepealt käsitleme Montessori pedagoogika teooria tähtsamaid põhimõtteid. Alustame algusest, kordame lühidalt üle juba tuttavad teemad ning täiendame ülevaadet uutega. 
Seejärel tutvume praktiliste esitluste abil igapäevaelu tegevuste ning nende taustal oleva teooriaga. Proovime ja avastame ise. Saame teada, miks see valdkond nii oluline on, mis on tähtsamad põhimõtted igapäevaelu tööde ettevalmistamisel ja lapsele esitlemisel. Arutleme teemal, kas/miks/kuidas erinevad Montessori igapäevaelu tegevused kodus tegevustest lasteaias.
Kerli-Kristit assisteerib koolitusel Ruth Maria Roosi-Ott, kes on sellest aastast asunud ühingu stipendiumiga õppima AMI 3–6 juhendajakoolitusel Soomes. 

Osalustasu on 25 eurot.
Rohkem infot: Asnate Tuulik, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Kohtade arv on piiratud.