AMI 3–6 Montessori juhendaja koolitus Eestis 2021—2023

Koolitaja: Marja-Leena Tyrväinen (Soome)

Aeg: 2021 september kuni august 2013 (6 moodulit)

Korraldaja: Eesti Montessori Instituut

Juhendajakoolitus koosneb teoorialoengutest ja praktilisest õppest. Lisaks loengutele ja ettevalmistatud keskkonnas vahendiesitluste harjutamisele tuleb läbida ka kaheksa nädalat praktikat koolieelsetes lasteasutustes. Õppevahendite esitlemine ja nendega töötamine moodustavad suure osa koolitusest, mistõttu annab Eesti Montessori Instituut endast parima, et koolitus toimuks Eestis kontaktõppena.

Juhendajakoolitus toimub Harku vallas Meriküla Spordi- ja Õppekeskuses, kus asub ka Pangapealse Lasteaia Montessori rühm, mis avati 2021. a alguses ning mis on Eesti esimene munitsipaallasteaias autentset Montessori pedagoogikat viljelev rühm.

Marja-Leena Tyrväinen on AMI 3–6 vanuserühma juhendajate koolitaja alates aastast 2001, ta on läbi viinud hulgaliselt juhendajakoolitusi, assistendikursusi ning täiendkoolitusi Soomes, Rootsis ja Šveitsis ning olnud kaaskoolitaja näiteks Hiinas, Taanis ja Rumeenias.
Marja-Leenal on 30-aastane lasteaiarühmas töötamise kogemus. Ta on hariduselt alushariduse pedagoog ning tal on täiskasvanute koolitaja kvalifikatsioon. 

Loengud toimuvad inglise keeles eestikeelse järeltõlkega, kuid koolituse ajal lugemiseks mõeldud kohustuslik kirjandus on ingliskeelne, kui on soov lugeda mõnes teises võõrkeeles (nt vene, saksa), siis tuleb enne otsida võimalus selles keeles raamatute hankimiseks.

Täpsema info saamiseks ning registreerimiseks külasta palun Eesti Montessori Instituudi kodulehte.