Eesti Montessori Ühingu suvepäevad toimusid juba teist korda

Eesti Montessori Ühingu liikmed perede ja sõpradega said juba teist korda kokku, et koos mõnusalt aega veeta ja kogemusi jagada. Suvepäevad toimusid 27.–28. juulil Junsi puhkekeskuses Viljandimaal. Sel aastal osales 31 peret - 60 täiskasvanut ja 58 last.

Kuna eelmisel aastal toimunud suvepäevad  said väga positiivse tagasiside osaliseks, oli korraldus sel aastal sama. Osalejatel oli võimalus osaleda loengutes ja vestlusringides.

Ruth Maria Roosi-Ott, kes õpib hetkel Soomes AMI 3–6 juhendajaks, pidas sissejuhatava loengu “Mis on Montessori”, kus tutvustas Montessori pedagoogika põhimõtteid - see oli eriti kasulik uutele huvilistele ja algajaile, kes polnud veel jõudnud teooriaga tutvuda.
Kahjuks ei jõudnud haigestumise tõttu suvepäevadele meie kogenud juhendaja Kerli-Kristi Allikvee, kelle loeng oli samuti kavas. Selle asemel aga rääkis Kadi Künnapuu, kes on koduõppe koordinaator Tartu Luterlikus Peetri Koolis, koduõppe ja Montessori koduõppe võimalustest Eestis.
Kristi Chapuis (AMI 3–6, 6–12) külastas meid jälle Šveitsist ja tema juhendatud vestlusring teemal “Kooliaeg - Montessori lähenemine” oli väga inspireeriv - arutleti teemal, kuidas toetada kooliealisi lapsi olukorras, kus Eestis veel Montessori koole pole.
Ühingu liige ja positiivse vanemluse mentor Tanel Jäppinen juhtis õhtust vestlusringi isadele.
Juhatuse liige Jaanika Müürsepp pidas vestlusringi teemal “Montessori ja selle kuvandi loomine”.

Lapsed said väga mõnusa suveilmaga nautida tegevusi õues - joonistada ja meisterdada. Kutsusime suvepäevadele uuesti ka Kristo Pärna. Ta näitas lastele, mida saab teha puidust ja erinevatest looduses leiduvatest materjalidest. Samuti viis ta meid väikesele loodusmatkale, kus näitas ja tutvustas, mida kõike põnevat võime loodusest leida. 

Ühingu liige Monika Allert juhendas laste joogat, mis nii ilusas keskkonnas osutus väga populaarseks.

Eelmisel aastal tundsime, et oleks tore pakkuda lastele ka Montessori töid või keskkonda - sest ühel hetkel lapsed väsivad õues jooksmisest ja suhtlemisest ning naudivad pigem rahulikku toimetamist.
Sel aastal sai idee teoks ja suvepäevade raames sai loodud esimene pop-up ehk eksperimentaalne “Montessori klass”. Kuigi keegi ei teadnud ette, mis sellest välja tuleb, osutus klass imelisemaks kui oleks osanud oodata. Seda tänu meie suurepärastele juhendajatele - klassi juhendasid Ruth Maria Roosi-Ott, Meeli Verlinden ja Kairi Kondimäe, kes osalevad AMI 3–6 juhendajakoolitusel Soomes ning asuvad lähitulevikus tööle Montessori rühmades üle Eesti. Klassi juhendamine oli nende jaoks uus kogemus, kuid me kõik nägime, kui hästi nad hakkama said ning milline imeline sündmus see on, kui lapsed saavad kokku kena Montessori keskkonna ja asjatundliku juhendajaga. Lapsed tegutsesid suure rõõmuga ning vanematel jäi üle ainult kõrvalt vaadelda.

Suvepäevadel vedas meil jälle parima suveilmaga. Ilus Lõuna-Eesti loodus ümberringi, mõnus saun, värskendav tiik ja  laste lõbutsemine tünnisaunas - sellest sai üks väga tore nädalavahetus. 
Tänu ühingu liikmele Carin Loitile sai osa meist ööbida ka uhketes Glämping Club telkides.

Kõige olulisem oli aga võimalus kohtuda ja suhelda sarnaselt mõtlevate peredega. 

Ootame põnevusega järgmisi suvepäevi!