Toimus konverents "Tuleviku haridus"

3. mail 2019. a toimus Tallinnas Eesti Montessori Ühingu korraldatud haridusteemaline konverents “Tuleviku haridus”, millest võttis osa üle 100 inimese, nende hulgas haridusasutuste juhid ja õpetajad, lapsevanemad ning teised huvilised.


Ühingu juhatuse esimehe Asnate Tuuliku sissejuhatuse järel avas konverentsi sisulise poole Eesti kasvatusteadlane ja Tallinna Ülikooli pedagoogikadotsent Tiiu Kuurme. Tema kõnest “Milline võiks olla hariduse tulevik Eestis” on kirjutanud kokkuvõtva artikli Sandra Lepik, seda saab lugeda siit.
Konverentsi peakõneleja - Ameerika laste neuropsühholoogia kolleegiumi endine president, Rahvusvahelise Montessori ühingu (AMI) ülemaailmse uurimistöö komitee eesistuja, maailmakuulus neuropsühholoog Steve Hughes pani oma ettekandega "Haridus kogu eluks: Montessori haridus neurobioloogia vaatenurgast" osalejaid kaasa mõtlema, kuidas testidekeskne traditsiooniline koolisüsteem on vastuolus tööandjate ootustega kaasaegsetele töötajatele ega toeta inimese terviklikku arengut.


Päeva teine pool oli juba praktiline - Soome Montessori õpetaja Outi Leiste tutvustas Montessori kooliklassi igapäevast elu põhikooli esimeses astmes. Outi Leiste on Helsingi ülikooli haridusteaduse magister, ta töötab 6–12-aastaste laste Montessori õpetajana ning õpib AMI Montessori õpetajate koolitajaks. Tema ettekandest kumas läbi tarkust ja kohanemisvõimet, soovi areneda koos oma õpilastega igapäevaselt, oskust kuulata oma õpilasi ja arvestada nende individuaalseid eesmärke - kõik see on omane õpetajale, kes valdab ja kasutab oma klassiruumis Montessori metoodikat.
Eesti Montessori Ühingu juhatuse liige Jaanika Müürsepp andis ülevaate Montessori pedagoogika hetkeseisust Eestis ning tutvustas põgusalt tulevikuplaane.
Päeva lõpetas selle aasta kevadel linastunud dokumentaalfilm “Montessori keskmes” (“Inside Montessori”), mis räägib viie eri vanuseastmes Ameerika Montessori kooli tegemistest nii õpetajate, laste kui lapsevanemate vaatenurgast.

Postimees tegi konverentsist otseülekande (v.a. film), mis on järelvaadatav siin.