Jaanuaris algab Soomes AMI 3–6 juhendajakoolitus

Vahendame põnevat koolitusteemalist uudist põhjanaabritelt! 2. jaanuaril 2019 on Soomes algamas AMI 3–6 Montessori juhendajakoolitus.

AMI juhendajakoolitus toimub Soomes kaheksandat korda, koolitajaks on rahvusvaheliselt hinnatud Marja-Leena Tyrväinen. Esimest korda on koolitusel  tõlge ka inglise keelde ning tasuda saab seitsme osamaksena. Registreerumiseks on jäänud veel viimased hetked!

AMI 3–6 juhendajakoolitus koosneb Montessori pedagoogika teooriat, lapse arengut ja õppevahendite esitlustega seotud infot käsitlevatest loengutest, seminaridest ja vahendite esitlustest. Koolitus sisaldab ka olulisel määral lapsevaatluspraktikat, vahendite kasutamise harjutamist kontaktõppe käigus, vahendite valmistamist ning juhendatud praktikat lasteasutuses. Iga õpilane valmistab kursuse käigus isiklikud albumid, mis kirjeldavad valdkondade kaupa iga vahendi eesmärki, esitlust ja edasist kasutamist. Lisaks loetakse kohustuslikku kirjandust ja kirjutatakse esseesid. Diplomi saamiseks tuleb täita kõik kursuse nõudmised, muuhulgas sooritada ka kirjalik ja suuline eksam.
Koolituse käigus tutvutakse põgusalt ka 0–3 ja 6–12 õppeprogrammiga. Koolitus viiakse läbi ehtsas Montessori lasteaiarühmas, mis asub kõrvuti Montessori 1–3. ja 4–6. klassiga. 

Marja-Leena on AMI koolitaja aastast 2001, ta on läbi viinud nii assistendi- kui juhendajakoolitusi. Lasteaiaõpetajana töötamise kogemust on tal üle kolmekümne aasta, aastast 1987 on Marja-Leena töötanud Montessori juhendajana. 

Rohkem infot leiab koolitaja saadetud failidest siit ja AMI materjalidest siit.

Tutvu ka võimalusega saada Eesti Montessori Ühingu poolt koolitusstipendium. Nüüd on unikaalne võimalus AMI juhendajadiplom kätte saada juunis 2020, et sügisest suunduda juba unistuste tööle!


Küsimuste korral soovitame võtta ühendust haridusvaldkonna juhi Jaanika Müürsepaga (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). 

Samuti jagab varasemalt samal koolitusel osalenud Kerli-Kristi Allikvee (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) meelsasti oma kogemusi.