Töötuba: "Meelte arengu toetamine ja kultuur" Kerli-Kristi Allikvee

24.03.2019 kell 11.00-15.00
Pehme Sünni Kool, Telliskivi 57, Tallinn

Jätkub Eesti Montessori Ühingu liikmetele mõeldud töötubade sari, mida juhendab ühingu juhatuse liige ja  Montessori juhendaja (AMI 3–6) Kerli-Kristi Allikvee.
Enda kohta kirjutab ta nii: 
"Minu huvi Montessori pedagoogika vastu sai alguse üle kümne aasta tagasi, aastal 2004, kui kursusekaaslane sel teemal esitluse pidas. Lühikese esitluse jooksul sain aru, et kuuldu vastas täielikult minu nägemusele lapsest ja lapsepõlvest, lisaks veel need maagilised abstraktseid mõisteid käegakatsuval viisil õpetavad materjalid … Sealt see seeme idanema hakkas. Viimased viis-kuus aastat olen töötanud 3–6 vanuserühma juhendana Soomes, ühtlasi olen Montessori-lapse ema."
 
Sarja jooksul toimub neli töötuba, mis põhinevad 3–6 vanuserühma õppeprogrammi teemadel:
1. Sissejuhatus ja igapäevaelu valdkond (02.02.2019)
2. Meelte arengu toetamine ja kultuur (24.03.2019)
3. Emakeel (13.04.2019)
4. Matemaatika (25.05.2019)
Töötubades 2–4 valmistame koos ka vahendeid. Kuna Montessori pedagoogika on tervik, kus teooria on tugevalt praktikaga läbi põimunud ning eri valdkonnad toetavad üksteist, on soovituslik osaleda terves töötubade sarjas.


Montessoriteooria kohaselt on meeltevahendid lapsele justkui võtmed maailma. Iga montessorivahend peidab endas mitmeid erinevaid otseseid ja kaudseid õpieesmärke. Nende vahendite abil saab laps kogemusi kõigi viie meele osas, kuid ka keele, matemaatika, geomeetria, kirjutamise ja lugemise, kultuuri ja praktiliste elu osas. Meeltevahendid avavad lapsele ukse ka kaunite kunstide maailma. Töötoas tutvume meeltevahenditega ja saame teada, mida hõlmab endas Montessori kultuuri valdkond. 
Kerli-Kristit assisteerib koolitusel Ruth Maria Roosi-Ott, kes on sellest aastast asunud ühingu stipendiumiga õppima AMI 3–6 juhendajakoolitusel Soomes. 

Osalustasu on 25 eurot.
Rohkem infot: Asnate Tuulik, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Kohtade arv on piiratud.