Loeng ja vestlus: Evelīna Sproģe “Montessori kasutamine kodus oma lastega”,  Pärnus

Loeng ja vestlus: Evelīna Sproģe “Montessori kasutamine kodus oma lastega”, Pärnus

03.11.2018 kell 12.00–16.00

Janne Ristimetsa Tantsustuudio, Õhtu põik 3-20, Pärnu

3. novembril toimub Pärnus loeng ja vestlus “Montessori kasutamine kodus oma lastega”. Üritust viib läbi lätlanna Evelīna Sproģe, kes on Lätis tuntud Montessori-ema ja blogija. Ta peab juba aastaid blogi “Mammas Smaids” (eesti k "Emme naeratus", https://mammassmaids.net/), kus ta kirjutab sellest, kuidas ta Montessori meetodit kodus oma lastega kasutab. Hetkel ta väga aktiivselt ei blogi, kuid peab lapsevanematele loenguid ja seminare. Viimasel rahvusvahelisel Montessori konverentsil Lätis oli tema ettekanne just teemal, kuidas kasutada Montessorit kodustes tingimustes. Evelīna on koostanud ka loengutsükli lapsevanematele, et tutvustada eraldi kõiki Montessori valdkondi (vanusele 3–6, nt praktiline elu, meeltevahendid, keel jne). Lisaks korraldab ta lastele huvitavaid Montessori vaimus töötubasid. Tagasiside tema poolt korraldatud üritustele on alati hea: Evelīna on väga loova hingega inimene ja oskab välja mõelda toredaid viise, kuidas lihtsasti kättesaadavate vahenditega Montessori põhimõtteid ellu viia.

Evelīna on läbinud Montessori pedagoogika lühikursuse vanusegrupile 3–6 aastat (kohalik kursus Lätis, mida korraldab üks AMI haridusega Montessori õpetaja) ning rahvusvahelise kursuse 6–12 vanusegrupile.
Temal endal on neli last vanuses kolm kuni kümme aastat, kes kõik on koduõppel.

Sama loeng toimus mai alguses ka Tallinnas ja septembri alguses Tartus ning osalejate tagasiside oli väga hea, näiteks: "Evelina oli suurepärane näide sellest, et kodune Montessori ei alga mitte vahendite kokkuostmisest, vaid suhtumisest.", "Meeldis väga tõdemus, et Montessori rakendamiseks ei ole vaja palju ruumi või kalleid vahendeid. Eelkõige just näha praktiliselt (piltidel), kuidas seda ühes tavalises kodus on rakendatud.".

Evelīna räägib sissejuhatavalt Montessori kasutamisest kodus (keskendudes vanusele 2,5–6), loengule järgneb ka vestlus ehk küsimused-vastused vabas õhkkonnas. Ürituse algus on kell 12.00 ja kestus umbes 3–4 tundi. Üritus toimub inglise keeles. Loengu sihtgrupiks on igapäevaselt kodus Montessori meetodit rakendavad lapsevanemad, nii alustavad kui ka kogemustega. Kuna kohtade arv on piiratud (30 osalejat), pakume esimesena võimalust osalemiseks Eesti Montessori ühingu liikmetele. Pärast registreerimist saadame kinnituse ning andmed osalustasu maksmiseks. Osalustasu on 20 eurot ning selle tasumine kindlustab koha loengule. Tasumine ettemaksuna, osalustasu ei tagastata.

Kontakt: Asnate Tuulik, Eesti Montessori Ühing, telefon 56650997

Registreerimine: siin